Agenda 2030 ja ympäristökasvatus -seminaari 6.2.2019

Ympäristökasvattaja, ympäristökasvatuksen edistäjä tai mahdollistaja! Tule kuulemaan ja keskustelemaan ympäristökasvatuksen ajankohtaisista kysymyksistä. Mikä merkitys ympäristökasvatuksella on Agenda 2030-tavoitteiden saavuttamisessa? Mitä on meneillään? Miten lisäämme vaikuttavuutta ja millainen yhteistyö auttaisi meitä eteenpäin?

Keski-Suomen ELY-keskus, Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry, OKKA-säätiö, Ympäristökasvatusjärjestö FEE Suomi ja ympäristöministeriö järjestävät Helsingissä 6.2.2019 Agenda 2030 ja ympäristökasvatus -seminaarin. Tilaisuus alkaa klo 12.00 ja päättyy klo 16.00. Seminaari pidetään ympäristöministeriön Pankkisalissa, osoite Aleksanterinkatu 7.

Ilmoittaudu seminaariin 31.1. mennessä. Ennakkoilmoittautuminen on välttämätöntä tarjoilujen ja ympäristöministeriön kulunvalvonnan takia. Myös etäosallistuminen on mahdollista.

Seminaarin ohjelma ja ilmoittautumislinkki

Julkaistu: 11.1.2019

Oppilaitosten kestävän kehityksen sertifiointi